FREE HEAVY SHIPPING ON ORDER OVER $200

Maya Eğitimi İçin Gerekli Ön Bilgiler Nelerdir

Maya

Maya, oldukça güçlü ve çok yönlü bir 3 Boyutlu tasarım, görsel sunum ve animasyon programıdır. Reklam, oyun ve sinema sektörlerinde, özellikle karakter animasyonlarında sıklıkla kullanılmaktadır. Bunun yanında gerçeğe yakın kalitede render özelliğiyle, endüstriyel tasarım ve askeri simülasyon alanlarında da sıklıkla tercih edilmektedir.

Maya ile yapabilecekleriniz hayallerinizle sınırlıdır. Özellikle organik modelleme alanında, insan, hayvan ve animasyon karakterlerinin gerçeğe çok yakın detaylarda tasarlanması mümkündür.  Render olarak adlandırılan görselleştirme aşamasında malzeme ve aydınlatma imkanları kullanılarak, metal, cam, sıvılar, endüstriyel yollarla üretilmiş malzemeler, kürk, saç, tüy gibi organik unsurlara sahip projeler gerçeğe yakın görsellikte sunulabilir. Program, güçlü bir animasyon modülüne de sahiptir.  Kemik, kas hareketleri, karakter animasyonları ve doğa olayları Maya tarafından gerçekçi şekilde yapılabilmektedir.

Maya Eğitimi İçin Gerekli Ön Bilgiler Nelerdir?

Maya, tasarımın bütün süreçlerini kendi içinde barındıran bir program olduğu için, eğitimi için Windows İşletim sistemi ve bilgisayarın çalışma mantığı bilinmesi, mause, klavye gibi ekipmanların kullanılabilmesi yeterlidir. Bununla birlikte Diğer 3 Boyutlu tasarım programlarında (3Ds Max, Softimage vb.) bilgi sahibi olmak kullanıcıya avantaj sağlayabilir. Çok yönlü ve kreatif bir program olması nedeniyle, kullanıcının tasarım, animasyon gibi konulara ilgi duyuyor olması öğrenim sürecini kolaylaştıracaktır. Bunun yanında iyi derecede İngilizce bilmek de, programı kullanmak için gerekebilir.

Maya Eğitimine Kimler Katılmalı?

Maya; Reklam, Sinema, Çizgi Film ve Animasyon sektöründekiler başta olmak üzere bir çok meslek dalına çözüm üretir. Bu mesleklerde lisans sahibi olanlar, öğrenciler Maya eğitimlerine katılabilirler. Ayrıca restorasyon, dekorasyon gibi alanlarda çalışanlar, endüstriyel ürün tarasımcıları, görsel 3 Boyutlu sunumlara ihtiyaç duyan her meslek dalı Maya yazılımını mesleklerinde etkin olarak kullanabilir.

Maya Eğitiminin Kariyerinize Katkıları Nelerdir?

Maya; Reklam, Sinema, Oyun ve Animasyon sektörü başta olmak üzere, bu alanlarda görev yapan, kendini geliştirmek isteyen her bireye hitap eder. Kaliteli görsel sunumları sayesinde fikir ve projeler etkileyici bir şekilde sunulabilir. Bahsettiğimiz meslek dalları ve alanlarında Maya bilgisine sahip olmak aranan özelliklerden biri haline gelmiştir.

– Maya eğitimi  ile 3 boyutlu görseller oluşturarak gerçekçi ya da çizgi film tarzında renderlarla çıkış alabilirsiniz.

– Reklam dünyasında ve iş dünyasında tercih edilen Maya eğitimi ile hayal ettiğiniz mekan ve modelleri oluşturabilir ve hayallerinizin fotoğrafını çekebilirsiniz.

Maya Eğitim İçeriği Nasıldır?

– Arayüz tanıtımı

– Objelerle çalışma

– Polygonal modelleme

– Nurbs modelleme

– Gelişmiş modelleme teknikleri

– Texture işlemleri

– Render işlemleri

– Mental ray

– Paint effect

– Animasyon